Välkommen till Kolossal

Det här är vi. Gamla kollegor och uppdrags­givare, barndoms­vänner, nästan grannar och andra bekantskaper som trivs och jobbar riktigt bra ihop. Letar du efter en ny samarbets­partner? Hör av dig, eller kika förbi. Du hittar oss precis bredvid domkyrkan i Lund. Hos Södra Esplanaden – kreativ studio. På Kungsgatan.

Martin Sandström

Art Director/Grundare

+46(0)73-386 14 86

martin@kolossal.se

Elin Haraldsson

Projektledare

+46(0)73-650 98 02

elin@kolossal.se

Erik Tencer

Creative Director

+46(0)73-975 29 16

erik@kolossal.se

Kajsa Karlström

Operativ projektledare

Börjar i mitten av november.

kajsa@kolossal.se

Jesper Yngvesson

Copywriter

+46(0)70-523 93 43

jesper@kolossal.se

Linda Hurtig

Grafisk formgivare

+46(0)73-555 07 74

linda@kolossal.se

Mikael Johnsson

Grafisk formgivare

+46(0)73-729 66 40

mikael@kolossal.se

Pontus Jarnlo

Webbutvecklare

+46(0)73-310 35 41

pontus@sodraesplanaden.se

Lite egna, men inte ensamma för det.

Kolossal är en del av Södra Esplanaden – kreativ studio, en arbetsplats för ambitiösa företag som på olika sätt arbetar med kommunikation och som gärna samarbetar.

södraesplanaden.se