Välkommen till Kolossal

Det här är vi. Gamla kollegor och uppdrags­givare, barndoms­vänner, nästan grannar och andra bekantskaper som trivs och jobbar riktigt bra ihop. Letar du efter en ny samarbets­partner? Hör av dig, eller kika förbi. Du hittar oss på Media Evolution City i Malmö.

Martin Sandström

Art Director och grundare

+46(0)73-386 14 86

martin@kolossal.se

Elin Haraldsson

Projektledare

+46(0)73-650 98 02

elin@kolossal.se

Erik Tencer

Creative Director

+46(0)73-975 29 16

erik@kolossal.se

Kajsa Karlström

Operativ projektledare

+46(0)76-866 63 73

kajsa@kolossal.se

Jesper Yngvesson

Copywriter

+46(0)70-523 93 43

jesper@kolossal.se

Linda Hurtig

Grafisk formgivare

linda@kolossal.se

Mikael Johnsson

Grafisk formgivare

mikael@kolossal.se

Leondios Fex Tsiobanelis

Grafisk formgivare och 3D-grafiker

leo@kolossal.se

Jesper Olofsson

Grafisk formgivare och motion designer

jesper.olofsson@kolossal.se

Sofie Nilsson

Illustratör och grafisk formgivare

sofie@kolossal.se

Andreas Pedersen

Illustratör och grafisk formgivare

andreas@kolossal.se

Pontus Jarnlo

Webbutvecklare

pontus@sodraesplanaden.se